ШОА – пішли але залишилися
- sckonst
- 26 янв. 2024 г.
- 1 мин. чтения
26.01.2024 року в Костянтинівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №16 для здобувачів освіти 9-11 класів пройшов Єдиний (онлайн) урок до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту під гаслом «Голокост: невідомі віхи історії»
Мета виховного заходу: сприяти поглибленню знань з проблемних тем історії, виховувати почуття гуманності та сприяти формуванню толерантності у міжнаціональних відносинах.
Для учнів пройшла історична довідка де вчитель історії Стародубцева І.В. розповіла про події Голокосту, Шоа (з івриту — Катастрофа). Щороку у січні людство вшановує пам'ять жертв Голокосту. Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй 1 листопада 2005 року ухвалила Резолюцію № 60/7, в якій зазначається, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Цим документом оголошено 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту. Дата обрана свідомо: 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту Радянської армії ввійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір у сучасному світі є символом нацистських злочинів. Насправді Аушвіц — це цілий комплекс німецьких концентраційних таборів і таборів смерті, який упродовж 1940-1945 років містився неподалік польського містечка Освенцим, що в 60 км від Кракова. У світовій практиці використовується саме німецька назва Аушвіц, а не польська Освенцим (як в радянських джерелах інформації).
Ознайомились зі спогадами виживших, та звільнених з відео-документального фільму «Голокост. Засвідчений злочин» https://www.youtube.com/watch?v=p7QcMYrFNXc
Уроки цієї катастрофи не повинні забуватися. Їх замовчування може призвести до нової трагедії.
Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати…
Вчителька історії Стародубцева І.В.
Comments