top of page

Багатогранний геній Тараса Шевченка

  • Фото автора: sckonst
    sckonst
  • 8 мар. 2024 г.
  • 2 мин. чтения

Багатогранний геній Тараса Шевченка


Усім відомо, що найміцніші знання ті, які діти здобувають самотужки. Саме тому Шевченківський тиждень у Костянтинівському ЗЗСО №16 розпочався з онлайн-виставки  «Багатогранний геній Шевченка». Мета заходу - розвивати допитливість, вміння опрацьовувати інформацію, шукати її в мережі, поглибити знання учнів про життя і творчість Тараса Шевченка, виховувати любов і повагу до творчості письменника. 

На дітей очікували цікаві завдання пошукового характеру: віднайтити в мережі Інтернет інформацію про значення творчості Кобзаря, цікаві факти про його життя й творчість, творчо обробити та презентувати у вигляді інфографіки; перечитати улюблені твори Тараса Шевченка та створити за ними малюнки; знайти сучасні образи Шевченка, які ламають стереотипи і представляють українського генія у незвичних амплуа тощо.

Результати своїх досліджень учні школи  представили у вигляді постерів, колажів, буклетів, плакатів, ілюстрацій, зроблених самостійно та за допомогою штучного інтелекту. Усе ці роботи можна переглянути на дощці Padlet https://padlet.com/ukrmova16konst/padlet-tiyzzo1cth5956z1 .


Завжди сучасний Шевченко


Початок березня в Україні – це традиційно Шевченківські дні. Цього року в Костянтинівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №16 для учнів 6-А та 11-А класів ці дні пройшли під гаслом «Завжди сучасний Шевченко». Мета заходів - розширити знання учнів про життя і творчість  видатного українського митця – Т.Г. Шевченка; сприяти вихованню національної самосвідомості учнів; формувати бажання читати твори поета; збагачувати словниковий запас учнів, розвивати їх творчі здібності; виховувати любов до національної культури, почуття гордості за Україну, за її національного генія – Тараса Григоровича Шевченка.

Понеділок розпочався емоційним налаштуванням «Який ти Шевченко», який допоміг дітям зануритися в тему тижня й поміркувати над питанням: «Яким же був Тарас Шевченко насправді?»  Протягом наступних днів здобувачі освіти згадали життєвий шлях поета, пройшли мінівікторину «Що ми знаємо про  Шевченка?», прослухали кращі твори Кобзаря у професійному виконанні, переглянули трейлер до нового кінофільму «Тарас. Повернення», розгадали чимало ребусів та попрацювали з хмаринками слів. Найбільше учнів зацікавили теми, пов’язані з новими інтерпретаціями поезій Шевченка, зокрема, сучасні музичні обробки його віршів, та переосмислення його постаті з погляду людських якостей поета.  Свої висновки діти оформили у вигляді постерів, колажів, малюнків і презентували на онлайн-дошці Padlet «Багатогранний геній Шевченка» https://padlet.com/ukrmova16konst/padlet-tiyzzo1cth5956z1 . Кращі роботи взяли участь в Обласному конкурсі учнівської та студентської творчості «Розповім світу про Шевченка».

Шевченківські дні завершились, але позитивні емоції від нових відкриттів запалили в дитячих серцях вогник допитливості. І це чудово!


Учитель української мови та літератури     Олена  Бочкарьова.




 
 
 

Comments


bottom of page