Мінна безпека.
- sckonst
- 12 сент. 2024 г.
- 2 мин. чтения
У 4-А класі Костянтинівського ЗЗСО №16 пройшла класна година на тему «Мінна безпека».
Мета заходу:
Освітня: Сформувати в учнів поняття про безпеку та різні види небезпек. Ознайомити учнів з вибухонебезпечними предметами, закріпити знання про правила поводження з ВНП, формувати вміння правильної поведінки в надзвичайних ситуаціях.
Розвиваюча: розвивати вміння учнів складати алгоритм дій у небезпечних ситуаціях.
Виховна: виховувати розсудливість, обережність, відповідальність та обачливе ставлення до власного життя та здоров’я.
На жаль , наші дітки живуть в такий складний час, що тема «Мінна безпека» є дуже актуальною.
Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами: приблизно 30% її території є потенційно небезпечними через вибухонебезпечні предмети. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та інші вибухонебезпечні предмети спричинили 100 жертв серед дітей у період із 24 лютого 2022 року по 30 липня 2023 року.
Щоб зберегти життя і здоров’я дітей , треба знати, які небезпеки можуть трапитися на вулиці, а які - удома, і як слід поводитися, якщо станеться якась непередбачувана ситуація. У будь-якій небезпечній ситуації не треба панікувати, а потрібно зосередитися і діяти. А допомагав моїм вихованцям упродовж усього заходу Пес Патрон і Супергерой.
Усі діти розмірковували над тим, що усюди та завжди потрібно бути більш уважними. Адже навіть у тих місцях, які раніше були знайомими та безпечними, тепер може чатувати небезпека, а ми маємо дбати про безпеку — свою та інших. Капосні міни можуть бути геть непомітними! Дуже часто їх роблять зеленого, сірого чи коричневого кольору. Адже саме так вони можуть добре замаскуватися у траві, землі чи кущах. Вони можуть бути різного розміру: від зовсім невеличкого, як-от з долоню, до розміру ноутбука чи великої миски. І, як ви вже знаєте, найчастіше міни саме круглої форми, але вони можуть бути прямокутними, видовженими та навіть за формою нагадувати метелика.
Вибухонебезпечні предмети можуть ховатися в іграшках, у побутових предметах (пральні машинки, скрині, коробки), гаджетах та інших речах, розкиданих на вулиці. Тому нам потрібно бути дуже обережними!
Класна керівниця 4-А класу
Світлана Генатуліна.
Comments