top of page

Міжнародний день демократії

  • Фото автора: sckonst
    sckonst
  • 13 сент. 2024 г.
  • 1 мин. чтения

На початку навчального року, 15 вересня, відзначається Міжнародний день демократії. Оскільки наші діти  – це ті, хто буде в майбутньому розбудовувати демократію у державі, вони повинні мати про неї уявлення вже зі школи. На виховних годинах з учнями середньої та старшої ланки класні керівники пояснювали демократичні засади розвитку розвинених країн на зрозумілих прикладах, через взаємодію між людьми. Дитині складно словами пояснити, що таке любити Україну. Але їй  зрозуміло, що таке, наприклад, прибрати біля свого під’їзду , не шкодити природі, разом з друзями зібратися і пофарбувати дитячий майданчик, підтримати людині  у важкій ситуації. Це ті прості речі, які можна в дитячому віці починати робити.  І це прояви справжнього громадянина держави.

Зрозуміти концепцію демократії дітям допомагають  основні   тези:

• Демократія – це слухати про потреби інших.


• Демократія – це свобода слова. Якщо у вас виникли проблеми, ви маєте право висловитись.


• Неможливо досягти демократії без толерантності. Важливо поважати один одного, той спосіб життя, який хтось обирає, якщо він не несе загрозу іншому.


Зазначимо, що в нашому навчальному закладі панує демократична 

 атмосфера, що привчає учнів до життя в такому ж суспільстві. Цьому сприяє учнівське самоврядування , яке дає можливість на практиці відчути себе громадянином, жити серед демократичних цінностей. Важливою також є демократичність школи, яка виявляється у відсутності авторитарної взаємодії між учнями та вчителями, адміністрацією. Гаслом  роботи нашого колективу  в цьому напрямку є актуальні слова колишнього Генерального секретаря ООН Кофі Аннана : «Ніхто не народжується хорошим громадянином, жодна країна не народжується демократичною. Ці процеси продовжують розвиватися протягом всього життя. Молоді люди мають бути включені в цей процес з самого народження.»






 
 
 

Comments


bottom of page