top of page

Зимова мова з Олафом

  • Фото автора: sckonst
    sckonst
  • 21 февр. 2024 г.
  • 1 мин. чтения

                                                                    

  Бринить, співає наша мова,

  чарує, тішить і п'янить.


                    Олександр Олесь

     Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято є особливим для усіх нас, адже українська мова є надійнішим багатовіковим надбанням нашого народу та його генетичним кодом.

     У Костянтинівському закладі загальної середньої освіти №16 в цей день пройшло багато різноманітних заходів: тематичні уроки, виховні години, флешмоби, мовознавчі турніри, читацькі конференції.

     А в 2-А класі пройшов урок «Зимова мова». І вчителем на ньому був герой мультфільму «Крижане серце» - Олаф.

     Мета. Донести до учнів красу і багатство української мови. Розвивати мовленнєві здібності. Збагачувати словниковий запас. Виховувати любов до рідної мови та розуміння її необхідності для нашого життя.

     Після привітання з Олафом, діти розгадували «зимові загадки». Слова-відгадки записали під час каліграфічної хвилинки і склали звукові моделі цих слів. Цікавою була вправа «Знайди інші зимові слова». Учні не тільки знаходили слова, а й називали частину мови, до якої вони відносяться.  Олаф познайомив школярів зі своїми улюбленими іменниками та навчив добирати синоніми до найскладніших з них. Тему «Прикметник» закріпили під час гри «Який Олаф». Сніговик розповів дітям, чим займається його друг Олень взимку. Скільки ж в цій розповіді було дієслів! І всі потрібно було знайти і записати. Найскладнішим було завдання «Сортування морквин». Спочатку всі овочі діти розкладали в два ящики: правильні та браковані. Потім браковані морквини перетворювали в правильні, виправляючи помилки в словах.

     Урок дуже сподобався другокласникам, вони весело і активно працювали. Не кожного дня замість вчителя його проводить улюблений герой мультфільму. Хлопчики і дівчатка попрощалися з Олафом і пообіцяли любити, берегти рідну мову.


                                                     Вчитель початкових класів О.А. Шевченко




     


 
 
 

Comments


bottom of page