21лютого - Міжнародний день рідної мови.
- sckonst
- 22 февр.
- 2 мин. чтения

І поки живе мова — житиме й народ як національність.
Виховний захід, з нагоди святкування 21 лютого Міжнародного дня рідної мови, відбувся в рамках тижня початкових школи серед учнів 3-4 класів Костянтинівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №16 . Це була чудова, цікава, насичена різноманітними запитаннями, загадками, кросвордами, ребусами, інтерактивними завданнями та ігровими моментами лінгвістична вікторина «Рідна мова-це…»
Мета заходу: розвивати й поглиблювати знання з рідної мови, формувати особистість учнів, здатних гідно передати духовні надбання свого народу, попередніх поколінь, виховувати любов до рідного слова, краю, формувати
ціннісне ставлення до рідної мови.
Мова- то найперша ознака нації. Є мова-є і держава, є і народ.
Кращої, ніж рідна мова, не буває… Це свято державне, адже 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови.
Опановувати мову людина починає з дня народження. Протягом життя – змалку і до останнього подиху – людину супроводжує мова.
Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалося під пером Івана Котляревського, особливо – Тараса Шевченка.
Словом можна торкнутися найніжніших рис у людському характері, найпотаємніших куточків людської душі. Можна створити красу, а можна й спотворити. Для кожного народу дорога його мова.
Отже, Міжнародний день рідної мови покликаний спонукати уряди й населення всіх країн захищати й розвивати мову кожного народу, що існує на планеті.
Світлана Генатуліна.
Мова – то серце народу: гине мова – гине народ.
Іван Огієнко
У Костянтинівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №16 традиція святкувати Міжнародний день рідної мови триває вже багато років. 21 лютого з учнями 7-х класів було проведено відеовітальню «Свято рідної мови». Мета заходу – розповісти про історію свята, мовні зв’язки України та інших країн, формувати ключові компетентності учнів, розвивати логічне, критичне мислення, виховувати патріотичні почуття.
На початку зустрічі семикласники познайомились з історією свята й дізнались, що воно досить молоде. Свято було запроваджено з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Учні переглянули відео «Цікаві факти про українську мову», поміркували над проблемними питаннями: яке значення рідної мови в нашому житті, чи загрожує українській мові зникнення, що означає вислів «Мова – ДНК нації»?
Діти захопились цікавими фактами про українську мову, були здивовані її багатством та різноманітністю. Шукаючи відповідь на питання, чому так багато українців говорять російською, семикласники дізнались про століття утисків української мови, а відповідаючи на питання, що ж робити, щоб змінити ситуацію, прийшли до висновку, що потрібно більше спілкуйтесь рідною мовою, читати українські статті, газети, журнали та книги, переглядати україномовні фільми, створювати й читати дописи на українських форумах, у соціальних мережах, підписуватись на україномовних блогерів.
Приємним бонусом наприкінці заняття стала мовознавча вікторина. Діти захопились пошуком антонімів та синонімів, розгадуванням ребусів, пошуком відповідей на жартівливі запитання.
Учні провели час з користю – дізнались багато цікавого про рідну мову, поміркували й наповнились позитивними емоціями.
Учителька української мови та літератури Олена Бочкарьова.
Comments